Najlepsze centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dziś kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa różna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka ginekolog

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, skutkiem tego też kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, ale w głównej mierze też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje sporo radości, ale także o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, w następstwie tego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci tworzone są korzystne warunki lecznicze. Lekarze troszczą się nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek również o ich komfort i solidne samopoczucie, które ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.