mięso sezonowane w Krakowie

Wyjątkowa włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Spośród szerokich opcji, które daje kuchnia europejska na dużą uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów i spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie posiłki

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do makaronu. kuchnia włoska w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film