jak wyleczyć alkoholika z nałogu 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, które pomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

uzależnienie od alkoholu leczenie

Różne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być kontrolowane przez skład ekspertów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez zawodowców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed zaczęciem leczenia figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także zainicjować debatę na temat osiągalnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma właściwego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.